dermapen tedavisi öncesi sonrası

Dermapen Nedir?

Mikro iğneleme vasıtasıyla gerçekleştirilen dermapen uygulaması, cilt lekelerinin, sivilce izlerinin ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan başarılı bir cilt gençleştirme yöntemidir. Milimetrik boyutta ince uçlu iğnelerle ciltte hasar yaratarak cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını tetikleyen bu yöntem daha ziyade, yüz, boyun ve saç tedavisinde kullanılır. Ciltte hasar oluştuğunda, herhangi bir yara meydana geldiğinde cildimiz onarım sürecine girer. Bu süreçte cildin sıkı ve hacimli olmasını sağlayan kolajen üretimi de artar. İşte bu temel mantık üzerine dayanan dermapen yöntemi ile acı çekmeden, kısa işlem süresi ile risksiz bir şekilde cilt sorunlarınızdan ve kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dermapen tedavisinin kullanım alanları ve faydaları

Dermapen tedavisi, sivilceler izlerinden, lekelere ve hatta saç dökülmesine kadar birçok sorunun tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesini sağar. Dermapen tedavisinin en çok uygulandığı sorunlar ve faydaları şunlardır:

 • Güneşten dolayı oluşan lekeler
 • Sivilcelerden sonra iyileşme sürecinde oluşan izler
 • Hızlı kilo alıp verme veya hamilelik gibi sorunlardan ötürü ortaya çıkan çatlaklar
 • Ciltte oluşan hafif çizgiler ve kırışıklıklar
 • Saç dökülmesi
 • Gözaltında oluşan morluklar
 • Genişleyen ve sivilceye yatkınlaşan gözenekler
 • Sarkmalar
dermapen tedavisi

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen yapılışı; İşleme dezenfeksiyonla başlanır. İşlem görecek bölgenin mikrop kapmaması ve enfeksiyon oluşmaması için bu bölgenin hijyenik olmasına özellikle dikkat edilir. Temizleme işleminden sonra anesteziye geçilir. İşlem esnasında bu bölgede hafif de olsa acı hissedilebileceği için lokal anestezik krem ile uygulama bölgesi uyuşturulur.

Daha sonra ucunda çok ince uçlu iğneler olan dermapen cihazı ile uygulama bölgesinde çok ufak delikler açılır. Bu delikler o kadar ufaktır ki boyutları 0,5 mm ila 2,5 mm arasında değişir. 1 cm²’ başına açılan delik sayısı 200 ila 500 arasında değişir. Yani çok küçük bir alanda çok sayıda çok küçük delik açılmış olur. Bu delikler çok ufak da olsa ve size bir zararı olmasa da vücudumuz için bunlar iyileştirilmesi gereken yaralardır. Dolayısıyla bu hasardan sonra vücutta kendiliğinden bir iyileşme süreci başlar.

Yaralandığımız zaman vücudumuzda yara olan bölgeye kan akışı artar ve burada iyileşmeyi sağlayan süreç başlar. Cildin yapı taşları olan kolajen ve hyalüronik asit de doğal olarak yenilenir. Bunların yenilenmesi ile cildimiz nemlenir, sıkılaşır ve esneklik kazanır. İşte bu ufak müdahale ile cildimizin bir nevi kendi kendini gençleştirme ve iyileştirme mekanizması harekete geçirilmiş olur.

Yaklaşık olarak bir saat süren bu işlemden sonra hastanede kalmanız gerekmez. Hemen işinize ve normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ayrıca müdahale esnasında çok ufak delikler açıldığı için ciddi bir kanama da olmaz. Hatta acı bile hissetmezsiniz. Yaranın iyileşmeye başlamasıyla cilt sorunlarınızda da düzelme başlar ve size sadece bekleyip sonuçları görmek kalır. Bu işlemin kaç seans uygulanacağı sizin sorunuzun boyutuna bağlı olarak değişir. Fakat yeterli miktarda sorunlu birçok cilt probleminden büyük oranda kurtulabilirsiniz. Genelde ayda bir uygulanan bu işleme en az 4 seans devam edilmesi gerekir; aksi takdirde beklenen sonuçlar elde edilemez.

dermapen tedavisi sonrası

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen uygulaması ciddi bir işlemdir değildir ve vücudunuzda dikiş atılmasını gerektiren kesiler yapılmaz. Bu nedenle ağır ve sorunlu bir iyileşme aşaması söz konusu değildir. İşlemden hemen sonra normal hayatınıza geri dönebilir ve rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bununla dermapen cihazı cildinizde ufak da olsa travmaya neden olduğunu göz önünde tutmalısınız. İşlemden sonra hafif kızarıklıklar oluşabilir ve hafif kanamalar olabilir. Ancak bunlar normaldir ve endişe etmenizi gerektirecek ciddiyette değildir. Zaten aynı gün içerisinde bu sorunların hepsi çoğunlukla azalır. Sadece birkaç gün içerisinde ise her şey normalleşir. Ancak bu süreçte işlem bölgesini korumak ve işlem başarısının sonuçlarını arttırmak için dikkat etmeniz gereken hususlar da vardır:

 • İşlem bölgesi hassas durumda olduğu için güneşe çıkmamalısınız. Mutlaka çıkacak iseniz mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Ancak gene de bu bölge iyileşene kadar güneşten sakınmak en doğrusudur.
 • Aşırı miktarda terlemeye neden olan aktivitelerden, ağır egzersizlerden uzak durmalısınız.
 • Cildinizin ısınmasına ve terlemesine neden olacak hamam ve solaryum gibi aktivitelerden kaçınmalısınız.
 • Sıcak duş da cildinize ısıtacağı için soğuğa yakın ılık suyla duş almalısınız.
dermapen tedavisi fiyatlari

Dermapen Tedavisi Fiyatları

Dermapen ile cilt yenileme fiyatı ile ilgili bilgi ve fırsatlardan faydalanmak için arayınız.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun