fransız askısı ile yüz germe

Fransız Askısı Nedir?

Ameliyata gerek olmaksızın uygulanan estetik uygulamalar son yıllarda en gözde estetik uygulamalar arasındadır. Esasen bunun nedeni oldukça açıktır; kim ameliyata gerek olmaksızın ameliyatla elde edebileceği ve hatta belki de daha etkili sonuçları elde etmek istemez ki? Fransız yüz askısı, yüzün sarkmaya başlayan yanaklar ve göz çevresi gibi kısımlarının medikal ipler vasıtasıyla kaldırılması işlemidir. Fransa’da ortaya çıktığı için Fransız askısı ismini alan bu yöntemde, içi polyester, dışı silikon esnek ipler kullanılır. Oldukça etkili olan bu yüz gerdirme işlemi ile yaşlanmanın olumsuz etkileri ile savaşabilirsiniz.

Fransız Askısı ile Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Fransız askısı ameliyatsız bir yüz germe işlemidir ancak gene de ufak da olsa bir operasyon olduğu için lokal anestezi ile uygulanır. Lokal anestezi sayesinde ufak da olsa hissetme ihtimaliniz olan acının önüne geçilmiş olur. Lokal anestezi etkisini gösterdikten sonra 45 dakika içerisinde işleme başlanır. Ancak doktorunuz işleme başlamadan evvel işlemin nasıl yürütüleceğini daha önceden planlar. Bunun için sarkma olan bölgeler ve iplerin nerelere uygulanacağı üzerine düşünülür ve karar verilir. Bu ipler deri altına konularak uygulanır.

Yerleştirilen iplerden ötürü neden dikiş atılmayacağı ve ameliyat izi olmayacağı merak edilir. Esasen bunun nedeni oldukça basittir. İplerin ucu kulağın üst kısmına denk geldiği için burası kapalıdır ve dikişe gerek kalmaz; bu nedenle herhangi bir iz olmaz. Bununla beraber ufak bir operasyon da olsa enfeksiyon riskine karşı doktorunuz bir süre antibiyotik kullanmanızı isteyebilir. Ayrıca hafif morluk ve şişlik de olabilir. Ancak enfeksiyon riski veya hafif morluk olması yatak istirahatine gereksinim duyacağınız anlamına gelmez. İşlemden sonra sadece 24 saat içerisinde normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Gene de ilk bir hafta aşırı mimiklerden kaçınmanız gerekecektir. İşlem sonrası 3 hafta boyunca ise uyurken yüz üstü yatmamaya ve yüzünüzle oynamamaya özen göstermeniz gerekir. Bu işlemin tam olarak sonuçlarının görülmesi ise birkaç ayı bulacaktır.

fransız askısı ile yüz germe öncesi sonrası

Fransız Askısı Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe estetiğidir; bu nedenle sadece yüze uygulanır. Yüzde yanaklar, elmacık kemikleri, boyun, kaşlar ve çenenin alt kısmı bu operasyondan fayda görecek bölgelerdir. Fransız askısı yüzün bu bölgelerinde oluşana sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

İp Askı Uygulaması ile Yüz Germe Sonuçları

Öncelikle Fransız askısının öne çıkan avantajı tek seansta uygulanan bir ameliyatsız yüz germe işlemi olmasıdır ve bu nedenle yaygın olarak tercih edilir. Fransız askısının faydaları şunlardır:

fransız askısı fiyatları
  • Lokal anestezi yardımıyla uygulandığı için hastaneye yatılmasını gerektirmez.
  • Esnek iplerle uygulandığı için germe işlemi yüzde donukluğa neden olmaz. Bu nedenle mimikler etkilenmez ve yüz ifadesi korunur.
  • Bu işlem hem kadınlar hem de erkekler için uygundur ancak 70 yaş sınırı vardır.
  • İşlemin etkileri azalmaya başladığı takdirde tekrarlanabilir.
  • İşlem sonrası bir gün içinde hasta normal hayatına dönebilir.
  • İşlemden sonra tam iyileşme 2 gün ila 2 hafta kadar sürebilir.
  • Bu işlemde enfeksiyon riski minimal düzeydedir.
  • İşlemde kullanılan iğler silikon malzemeden yapıldığı için cilde zarar vermez ve cildi rahatsız etmez.
Fransız askısının yan etkileri nelerdir?

Fransız askısı birçok avantajı ile öne çıkan bir yöntemdir ve yan etkileri yok denecek kadar azdır. İşlemden sonra normal hayata bir gün içerisinde geçilir ancak ciltte bazı bölgelerde ödem ve sertleşme görülebilir. Buna ek olarak hastaların pek hoşuna gitmeyen bir yan etki daha vardır ki o da morarmadır. Ancak bu yan etkiler kısa sürelidir ve günler içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır. Fransız ip askısı ile yüz germe işlemi sonrası tamamen iyileşme en fazla 2 hafta sürer. Plastik cerrahi operasyonlarından sonra hastaları en çok korkutan yan etkiler enfeksiyon ve kanamadır. Fransız ip askısı sonrası da bazen ciltte kanama olabilir. Ancak kanamalar oldukça nadir görülür ve diş sıkıldığı takdirde ortaya çıkar ki zaten birkaç günden fazla sürmez. Enfeksiyon riski ise düşüktür ancak olası enfeksiyon ihtimaline karşı doktorunuz mutlaka antibiyotik ve anti-enflamatuvar ilaçlar reçete edecektir. Bu nedenle bu konuda endişe etmeniz gerekmez. Hafif ağrılara karşı doktorunuz ağrı kesici de reçete edebilir. Doktor kontrollerinizi aksatmadığınız müddetçe ciddi bir komplikasyon gelişmesi beklenmez.

Fransız Askısı Fiyatları

Fransız askısı ile yüz germe fiyatı kullanılan PDO iplere göre değişiklik göstermektedir. Yani Kalıcılığa ve bölgeye göre fiyat değişecektir. Fransız askısı sonuçları uygulama hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. İncelemeyi unutmayın.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun