gençlik aşısı öncesi sonrası

Gençlik Aşısı Nedir?

Çevresel, genetik ve yaşam tarzına bağlı faktörlerden ötürü yıpranan ve yaşlanan cilt birçok kişi için estetik bir sorundur. Bu soruna karşı birçok tedavi yöntemi geliştirilirken, gençlik aşısı bu tedavi yöntemlerinde etkinliği nedeniyle öne çıkan uygulamalardan biridir. Gençlik aşısı içerisinde başta hyalüronik asit olmak üzere cildin yeniden yapılanmasını sağlayacak bir takım maddeler bulunur. Uygulama esnasında bu maddeler enjeksiyon şekilde cilt altına verilir.

Cildimiz çok iyi beslenmek veya güneşin zararları ışınlarına karşı çok iyi korunsak dahi zaman içerisinde kaçınılmaz olarak yaşlanır ve deforme olur. Canlılığını ve sıkılığını kaybeden bir cilt ise yaşlı ve yorgun bir yüz ifadesine neden olur. Cildimizden eklemlerimize kadar tüm vücudumuzda bulunan, vücudun en önemli yapıtaşlarından olan ve cilde parlaklığını ve nemini veren hyalüronik asit miktarı yaşla beraber doğal olarak azalır. İşte içerisinde hyalüronik asit bulunan gençlik aşısı ile canlı ve diri gözükmesi için kendisinde doğal olarak bulunan madde cilde geri kazandırılır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulaması oldukça kolay bir uygulamadır ve endişe etmenizi veya korkmanızı gerektirecek bir işlem değildir. Acılı bir işlem olmamasına rağmen ince uçlu iğneler yardımıyla cilde uygulandığı için hastanın hiçbir şekilde acı hissetmemesi amacıyla öncelikle uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Cilt 20 dakika içerisinde uyuştuktan sonra içerisine yapılandırma kompleksi de katılmış olan hyalüronik asit bir iğne yardımıyla cildinizin altına enjekte edilir. Cildiniz hassas ise hafif kızarma ve morarma oluşabilir ancak bu etkiler kısa süre içerisinde geçer. Oldukça kolay bu işlemden sonra hastanede kalmanız gerekmez ve günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

Gençlik aşısı uygulamasının faydaları nelerdir?

Hastanede yatmanızı gerektirmeden etkili bir cilt bakımı ve tedavisi sağlayan gençlik aşısının faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Yan etkileri yok denecek kadar azdır. Hastanede kalmanızı gerektirmez ve zamanınızı çalmaz.
  • Enjeksiyondan ötürü hafif bir morluk dışında bir rahatsızlığa neden olmaz.
  • Cildin kendi yapısından bulunan bir madde olan hyalüronik asit ile uygulandığı için oldukça güvenlidir.
  • Ciltteki nem ve esnekliği sağlar. Bu etkisi hyalüronik asitle ilgilidir. Bu madde yaşla beraber azaldığı için ciltte kuruma ve kırışmalar başlar.
  • Anti-aging yani yaşlanma karşıtı etkileri olan bir uygulamadır.
gençlik aşısı

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

20 yaşından büyük herkeste uygulanabilir. Bu açıdan yaş sınırı yok diyebiliriz. 20 yaşından gençlerde ciltle ilgili tedavilere başlamak için erkendir zira genelde bu yaşta hormonların etkisiyle cilt sürekli değişim içerisindedir. Bu işlem ciltte alerjik reaksiyona neden olmadığı için rahatlıkla birçok kişiye uygulanabilir. Özellikle akne izleri olan ve güneşten dolayı zarar görmüş ciltlerde bu tedavi önerilir.

Bu uygulamanın etkileri kalıcı mıdır?

Cildinde sorun olan insanlar çoğunlukla bu sorunlara karşı kalıcı bir çözüm arayışına girerler. Bu nedenle gençlik aşısı uygulamasının sonuçlarının kalıcı olup olmadığı en çok merak edilen konulardan biridir. Gençlik aşısı uygulamasının kalıcı olması uygulama yapılan cilt ile de ilgilidir. Bu uygulama bazı kişilerde işlem birkaç yıl kadar etkisini sürdürür. Ancak bazı kişilerde etkisi en fazla bir yıl sürer. Ancak işlem düzenli olarak belli aralıklarla uygulandığı takdirde sonuçları da sürekli olacaktır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Gençlik aşısının yan etkileri

Gençlik aşısı oldukça güvenli bir uygulamadır ve işlemden kaynaklanan bir yan etki görülmesi beklenmez. Bununla beraber bu uygulama iğne hassasiyeti olan kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle nikel alerjisi gibi alerjileri olan kişilerde bu işlemin yapılması tavsiye edilmez. Ayrıca işlemde enjeksiyon olduğu için hafif ancak geçici kızarıklıklar da oluşabilir.

Gençlik Aşısı Sonrası

Gençlik aşısı uygulamasından sonra; Bu işlem kesi içermediği ve cerrahi müdahale içermediği için çok dikkatli olmanız gereken bir iyileşme süreci söz konusu değildir. Bununla beraber işlem sonrası cilt sağlığı için bol su içmeniz ve iyileşmenin hızlı olması için alkol ve sigara tüketmemeniz gerekir. Ayrıca cildinizi güneşten korumanız ve güneş koruyucu ürünler sürmeniz tavsiye edilir. Gençlik aşısı sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında doktorunuza da danışabilirsiniz.

gençlik aşısı fiyatları

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatı hakkında bilgi almak ve fırsatlardan faydalanmak adına bizimle iletişime geçiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun