protez tırnak öncesi sonrası

Protez Tırnak Nedir?

Kadınlar güzel görünmeyi o kadar severler ki tırnaklarında mekanik bir sorun olmasa bile onların güzel ve bakımlı olması için birçok farklı yolu deneyebilirler. İşte protez tırnak uygulaması tabiri caizse tepeden tırnağı şık ve hoş görünmek isteyen kadınların başvurduğu bir uygulamadır. Bu uygulama yapılırken önce kendi tırnağınıza koruyucular konur daha sonra ise tırnaklar yerleştirilir. Böylece kendi tırnaklarınızın da zarar görmemesi sağlanır.

Protez tırnak sayesinde her gün işe gitmek zorunda olan ve bakımına yeterli zamanı ayıramayan kadınlar arzu ettikleri bakımlı, şık ve güçlü tırnaklara ulaşabilirler. Tırnaklar genellikle kırılmaya yatkın veya yeterince uzamadan deforme olma eğilimindedirler. Sağlıklı tırnaklar için vitamin ve mineral takviyeleri dahi alınsa arzu edildiği kadar doğal, uzun ve güçlü tırnaklara sahip olmak her kadın için mümkün olmayabilir. Takma tırnakların aksine 2-3 ay kadar dayanan protez tırnak oldukça doğal görünür ve boyutları elinizle uyumludur.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak yapılışı; Protez tırnak uygulaması basit bir işlemdir ve aşağıdaki aşamalarla uygulanır.

  • Öncelikle uygulamayı yapacak kişi sizin tırnağınızın üzerine koruyucu uygular. Bu koruyucu sayesinde hem kendi tırnağınız korunur hem de protez tırnak uygulama bölgesine yapışır ve tutunur.
  • Yapıştırıcı uygulandıktan sonra kendi tırnağınızın ucuna gelecek şekilde protez tırnak konur. Yani yeni tırnak tamamen kendi tırnağınıza değil uç kısmına tutunarak yerleşir.
  • Tırnak yerleştirildikten sonra törpülenerek arzu edilen şekil verilir. Protez tırnak boyutları ise sizin tercihinize ve tırnak yapınıza bağlıdır.
  • Törpülemeden sonra tırnak parlatılır. Böylece işlemi yaptıran kişinin arzu ettiği düzeyde hoş tırnaklar yapılır.
protez tırnak tasarımı sonrası

Protez tırnak acıtır mı?

Estetik olarak güzel bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların en merak ettiği konuların başında bu uygulamaların acıya neden olup olmayacağıdır. Ameliyat olmanızı gerektiren estetik operasyonlar belli düzeyde acı verir fakat protez tırnak uygulaması cerrahi bir işlem değildir ve acıya neden olmaz. Zaten işlem estetisyenler tarafından yapılabilen kolay bir uygulamadır. Bu nedenle protez tırnak acıtır mı sorusunun sizi kaygılandırmasına hiç gerek yok.

Protez tırnak nasıl çıkartılır?

Bu uygulama her ne kadar basit olsa ve tırnağınızı zarar vermese de çıkarma işlemini kendi kendinize yapmamalısınız. Çünkü bu tırnaklar çıkartılırken özel solüsyonlar kullanılır. Bu solüsyonlar olmadan çıkartmaya çalışmak kendi tırnaklarınıza ciddi anlamda zarar verebilir.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnak çeşitleri arasında tercihlerinize ve tırnak yapınıza bağlı olarak sizin için en uygun olan uygulama seçilir.

Dipping tırnak: Tip ismindeki tırnakların yapıştırıcı madde ve akrilik kullanılarak tırnağa uygulandığı yöntemdir. Bu yöntem neticesinde elde edilen tırnaklar mattır.

Jel tırnak: Jel tırnak olarak anılmasının nedeni tırnağa jel ile uygulanmasıdır. Daha doğal ve kalıcı sonuçların elde edilmesine olanak tanıyan jel tırnak uygulaması ile son derece etkili ve kusursuz tırnaklar elde edebilirsiniz. Bu jel kendi başına kurumadığı için bazı ışınlar ile kurutulur. Tırnağa sürülen istenildiği gibi şekillendirilerek tırnağa son hali verilir ve daha sonra bu tırnak kurutulur. Uygulama şeklinden ötürü kişinin kendi tırnaklarının da güçlü olması gerekir.

Akrilik tırnak: Akrilik tırnak özel bir sıvı ile yerleştirilir. Jel tırnak uygulaması daha güçlü tırnaklar için uygunken, akrilik tırnak daha zayıf ve kırılmaya müsait tırnaklar için uygundur. Bu tırnaklar son derece dayanıklı olmasına rağmen biraz yapay durma riski bulunur. Ancak kırılma riski daha düşüktür ve bu özelliği onun tercih edilmesinin en büyük nedenidir. Sıvı ve toz bir araya getirilerek tırnağın boş kısımlarının doldurulması ile akrilik tırnak yapılmış olur. Bu sıvı toz karışım hava ile temas ettiğinde sertleşir ve tam olarak tırnak dokusuna kavuşur. Uygulama esnasında rahatsız edici bir koku duyabilirsiniz ancak bu konunun geçici olduğu belirtilir.

protez tırnak tasarımı fiyatları

Protez tırnak bakımı

Protez tırnak uygulamasının uzun süreli olması için bakımı iyi yapılmalıdır. Örneğin tırnaklarınızın üzerine sürdüğünüz ojeyi çıkartırken aseton değil diğer oje çıkartıcıları kullanmanız gerekir. Ağır ve kimyasal içeren oje çıkartıcılar tırnaklarınıza zarar verebilir. Ayrıca temizlik malzemeleri de tırnaklarınıza zarar verebileceği için bu malzemelere doğrudan dokunmamaya çalışmalısınız. Bunun için eldiven takmak önemlidir. Tırnaklarınızın bakımı konusunda hassasiyet göstermeniz halinde onları daha uzun süre kullanabilirsiniz.


Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun