hydrafacial

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Nedir?

Cildi gençleştirmek ve dokusunu iyileştirmek amacıyla uygulanan bir cilt bakım yöntemi olan hydrafacial, cildi tahriş etmeden cildinizi temizler. Parlak ve canlı bir cilt için cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin, siyah noktaların ve kahverengi lekelerin ortadan kaldırılması gerekir. Ayrıca cildin doğru bir şekilde nemlendirilmesi de cilt bakımının en önemli noktalarından biridir. Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde uygulamak eğer kişi bu konuda profesyonel değilse pek mümkün olmaz. Özellikle kulaktan dolma bilgilerle uygulanan cilt bakımları yarardan çok zarar getirebilir. İşte bu noktada hydrafacial cilt bakım rutini imdadımıza yetişiyor.

Hydrafacial sayesinde deri gözenekleri açılır ve cilt nefes alır. Siyah noktalar ortadan kaldırılırken cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırılır. Her cilt tipine göre farklı uygulama türleri de sunan bu cilt bakım rutini sayesinde tek seansta cildinizin ihtiyacı olan tüm bakımı ona verebilirsiniz. Özellikle akne ve leke tedavisinde oldukça ektili bir tedavi olan hydrafacial vakum yöntemi ile cildinizi temizler ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. Peki, hydrafacial uygulaması nasıl yapılır? Acıya neden olur mu? Bu işlemde korkmanızı gerektirecek herhangi bir aşama var mı? Hydrafacial uygulamasının avantajları ve faydaları hakkında merak ettiğiniz her şeyi cevaplamaya çalışacağız.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hydrafacial esasen uygulaması son derece basit bir tedavidir. Öncelikle doktorunuz cilt tipinizi belirler ve cilt tipinizle uygun olan bir solüsyon ile cildinizi temizler. Bu aşamada cilt yüzeyi yumuşatılarak işleme hazır hale getirilir. Daha sonra gene cilt tipinize uygun bir solüsyon ile cildiniz beslenir. Bu solüsyon özel bir aletle radyo frekans sayesinde cilde güzelce yedirilir. Bu solüsyonun içerisinde cildin protein yapıtaşı olan kolajen üretimini tetiklemek amacıyla antioksidanlar ve hyalüronik asit içerir. Bu maddeler sayesinde cildinizin nemlenmesi ve yenilenmesi sağlanır. Son olarak cilt dokusunun sıkılaşmasını sağlamak amacıyla LED terapisi kullanılır.

Farklı cilt tiplerine göre özelleştirilmiş tedavi olanağı sunan ve zaman kısıtlaması olmadan yıl içerisinde istediğiniz zaman uygulanabilen bu tedavi sonrasında cildiniz fark edilir düzeyde parlaklık ve canlılık kazanır. Nem dengesi iyileşen ve yumuşayan cildinizde kırışıklıklarda da azalma görülecektir çünkü cildiniz nemlenerek ve beslenerek iyileşir. Eğer seanslara devam ederseniz iyileşmenin artarak devam ettiğiniz göreceksiniz. Neticede uzun vadede kırışıklıklarda ve lekelerde azalma meydana gelecektir. Bu sonuçları almak için uygulanması gereken seans sayısı ise yaklaşık olarak altıdır.

hydrafacial cilt bakımı

Hydrafacial Uygulamasının Faydaları

Cildinizi gençleştiren ve akne tedavisi açısından da etkili olan hydrafacial uygulamasının faydaları şunlardır:

 • Bu uygulamada yaş sınırı yoktur. Hangi yaşta olursanız olsun hydrafacial cilt bakımı yaptırabilirsiniz.
 • Farklı cilt tiplerine göre özel uygulama imkânı sağlar. Bu nedenle cilt tipi fark etmeksizin bu tedaviden faydalanabilirsiniz.
 • Cildinizde tahriş ve kızarıklık olmaz. İşlem sonrası ödem oluşma riski yoktur. Bu nedenle birçok estetik operasyona göre hafif bir işlemdir.
 • İşlemde ağrı ve acı duymasınız ve lokal anestezi uygulanmasına gerek yoktur.
 • Cildinizin nefes alması sağlanır.
 • Uygulama sonrası cildinizde belirgin bir şekilde parlaklık oluşur.
 • İşlemin etkisi uzun sürelidir.
 • Cilt lekelerinin azaltılarak cilt tonunun homojen olması sağlanır.
 • Gözenekler daralır ve akne ve siyah noktalarda azalma olur.
 • Kırışıklıklarınızda iyileşme olur. Böylesi basit ve risksiz bir operasyonla kırışıklıklarda iyileşme sağlanması işlemin en büyük artılarından biridir.
 • Cildinizin esnekliği artar ki bu da daha genç görünmenizi sağlar.
 • İşlem kısa sürelidir. En fazla 30 dakikada uygulanabilir.
 • Yaz kış fark etmeden istediğiniz zaman uygulanabilir.
 • Uygulama sonrası iyileşme süreci gerekmez. Bu nedenle işlemden hemen sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Bu işlemde cilt temizlenir, nemlendirilir ve beslenir. Böylece cildinizin ışıl ışıl ve yumuşacık olması sağlanır. Hassas ciltlerin de hiç tereddüt etmeden alabileceği Hydrafacial cilt bakımı ile daha ilk seansta dahi düzelme görülür. Ancak tam verimin alınması için 5-6 seans tekrarlanması gerekir. Seanslar arasında genellikle birer hafta ara bulunur. Ancak eğer tedavi amacıyla değil de sadece bakım amacıyla Hydrafacial yaptırıyorsanız ayda bir uygulama yeterli gelebilir.

Hydrafacial yan etkileri

Hydrafacial cilt bakımı oldukça güvenli ve risk içermeyen bir uygulamadır. Lazer uygulamasın aksine ciltte kızarma ve ısınma oluşmaz. Kabuklanma ve iltihaplanma söz konusu değildir. Oldukça güvenli ve risksiz olması, invaziv bir işlem olmaması onu cilt bakım rutininize dahil etmeniz için oldukça önemli bir avantajdır. Kısaca hydrafacial uygulamasının ciddi yan etkileri olmaz.

hydrafacial cilt bakımı fiyatları

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

Hydrafacial cilt bakımı fiyatı için bizimle iletişime geçerek kampanya ve fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun