G5 Masajı nedir?

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı en yalın tabiriyle bir selülit tedavisidir. Kan akışını hızlandırma prensibine dayanan bu tedavi ile aynı zamanda spazmlar da iyileştirilebilir ancak bu işlem daha çok selülit tedavisinde tercih edilir. Kadınların en büyük estetik kaygılarından biri ciltlerinde deforme bir görüntü oluşmasına neden olan selülitlerdir. Bu nedenle selülit tedavisi kadınların en çok başvurduğu estetik uygulamalar arasındadır.

Selülit tedavisi için farklı kremler, spor ve beslene değişiklikleri belli düzeyde fayda gösterebilir fakat G5 tedavisi kısa sürede büyük oranda etki gösterdiği için oldukça sık tercih edilen bir tedavidir. Klinikte veya özel merkezlerde uygulanan G5 masajı sayesinde selülitlerde ciddi anlamda azalma olur ve bölgesel olarak sıkılaşma sağlanabilir.

G5 Masajı İle Bölgesel Zayıflama

G5 masajı çoğunluk selülit tedavisinde kullanılan ve bu amaçlarla tercih edilen bu uygulamadır. Ancak selülit tedavisinde etkili olması yağ yakımında ve dolayısıyla bölgesel zayıflamada da etkili olup olamayacağı sorusunu gündeme getirir. Özellikle kadınlar başta olmak üzere birçok kişi G5 masajı ile bölgesel zayıflama imkanı hakkında bilgi almak ister.

Esasen uzmanlar, G5 masajı ile bölgesel zayıflama da sağlanabileceğini belirtiler. G5 masajı selülitlerin azalmasına yardım ederken uygulandığı bölgede sıkılaşma da sağlar. Bu sıkılaşma sayesinde bölgesel olarak incelme de görülür. Selülitlerin azalması ve sıkılaşmaya olan etkisinin yanı sıra G5 tedavisi ile ödem atmak da mümkündür. Hatta başta da söylediğimiz gibi bu tedavi kas spazmlarının azaltılmasında da son derece etkilidir.

G5 masajı uygulandığı bölgede kan dolaşımının düzenlenmesine katkıda bulunarak bu bölgeleri canlandırır ve iyileşme sağlar. Bu etkisiyle kasları da rahatlattığı için yorgunluğun atılmasında da oldukça etkili olan bu yöntem, sürekli yorgunluk şikâyeti olan hatta kronik yorgunluk sorunundan muzdarip kişiler de bu masajdan fayda görebilir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

En merak edilenlerden birisi de "G5 masajı nasıl yapılır?", işte G5 masajı yapılışı; G5 masajına adını veren G5 isimli özel bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde titreşimsel hareketler gerçekleşir ve bu hareketler uygulandığı bölgede masaj etkisi yaratır. Titreşim hareketlerinde cilt üzerinde bir itme kuvveti oluşur; işte bu kuvvet hücreleri de uyarır ve neticede sıkılaşma gerçekleşir. G5 masajı aletinin farklı cilt tiplerine uygun başlıkları bulunur. G5 masajı bu başlıkları sayesinde kişiye özel olarak uygulamayı mümkün kılar.

Kollar, bacaklar, bel ve kalça selülitleri için etkili olan bu tedavi esnasında uygulama yapılacak bölgeye yağ yakımını arttırmak amacıyla özel bir krem de sürülür. Yaklaşık olarak yarım saat süren G5 masajının etki göstermesi için tek seans yeterli değildir. En azından 3-4 seans sonra etkiler görülmeye başlanır. Tam verim alınabilmesi için ise yaklaşık olarak 10 seans uygulanması gerekir.

G5 Masajı

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

G5 masajının faydaları; Bu masaj sayesinde inatçı selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Esasen bazı kadınlar ne kadar dengeli beslenirlerse beslensinler ve ne kadar spor yaparlarsa yapsınlar selülitlerinden tamamen kurtulamayabilirler. İşte bu noktada G5 masajı herhangi bir kesi olmadan inatçı selülitlerin giderilmesinde etki gösterir. Bu masaj ayrıca diğer yağ yapma yöntemleri olan, Endopeel, soğuk lipoliz ve lenf drenaj yöntemleri ile beraber de denenebilir. Kısaca G5 masajının etkileri ve faydaları şunlardır:

  • Ağrılar azalır
  • Kan dolaşımı iyileşir
  • Yağ yakımı artar ve böylece bölgesel zayıflama sağlanır
  • Stres azalır ve kronik yorgunluk iyileşir
  • Selülit görünümü azalır
  • Ciltte esneklik ve sıkılaşma sağlanır

G5 Masajı Zararları ve Yan Etkileri

Her şeyden önce G5 masajı herhangi bir kesi ve cerrahi müdahale gerektirmediği için bir ameliyatta görülebilecek riskler ve yan etkiler ile ilgili olarak endişe etmeniz gerekmez. Genel olarak son derece güvenli olan bu uygulama sayesinde acı ve ağrı hissetmeden selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bununla beraber bu masaj işinin ehli ve güvenli merkezlerde uygulanması takdirde olumsuz etkileri olabilir. İşi bilmeyen kişilerin yapacağı yanlış uygulamalar neticesinde kişiler tarafından G5 masajı yapılması doğru değildir. G5 masajının inceliklerini bilmeyen kişiler masajın sonuçlarının etkinliğini de azaltacaktır ve bir takım yan etkileri ve zararları ortaya çıkabilir. Yanlış uygulamalar ciltte morarmalara yol açabilir. Hatta varis sorunu olanlarda kanama riski de vardır. Bu nedenle uygulamaya başlamadan önce doktorunuzun G5 masajı için uygun aday olup olmadığını belirlemesi önemlidir.

G5 Masajı fiyatları

G5 Masajı Seans Fiyatları

G5 Masajı fiyatı; şikayetinize ve ihtiyacınıza göre bir uzman tarafından belirlenen seans sayıları ile ücretlendirilmektedir. G5 masajı fiyatı ve kampanyalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun