ultherapy nedir

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ultherapy nedir? Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri olan ulthera ve medikal estetik uygulamaları kapsamında değerlendirilen ulthera ile cilt yüzeyine zarar vermeden cildinizi sıkılaştırmanız mümkün. İlk olarak Amerika’da kullanılmaya başlayan bu yöntem sayesinde sarkmış ve kırışmış ciltlerin toparlanması ve yüz ifadesinin gençleştirilmesi mümkün. Bu yöntem yüzde kullanılabileceği gibi boyun, çene ve kaşların kaldırılması gibi amaçlarla da kullanılabilir.

Ultherapy yüz germe olarak da bilinen bu yöntemde, ultrason cihazındaki ses dalgaları ile lazerin dahi ulaşamayacağı derin dokuya inilerek burada kolajen üretimi tetiklenir. Esasen bu cihaz, fokus ultrason olarak bilinen yöntemde kullanılan cihazın ta kendisidir. Odaklanmış ses dalgalarının cildin derin tabakalarına ulaştırılarak burada cilde elastikiyet ve dolgunluk veren bir protein olan kolajenin arttırılması sağlanır. Esasen bu yöntem FDA (Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi) tarafından onaylanmış invaziv olmayan tek cilt sıkılaştırma yöntemidir.

Ultherapy Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Ultherapy uygulamasına başlamadan önce doktorunuz cildinizin durumunu ve bu doğrultuda gereksinim duyduğu değişiklikleri analiz eder. Cildinizin ve alt dokularının görüntülerini alır ve buna göre bir işlem planlaması yapar. Daha sonra ucu farklı boyutlarda olan ultrason cihazı ile cildin derin tabakasına ses dalgaları ile ısı enerjisi gönderir. Ultrason cihazının uzu 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 mm gibi farklı boyutlardadır ve tercih edilecek boyut cildin hangi bölgesine uygulama yapılacağına göre değişir.

Cilt yüzeyinde herhangi bir hasara yol açmayan bu ses dalgaları iç tabakada hasara neden olarak kolajen üretimini tetikler. İşlem esnasında dokular ekranda görüntülendiği için işlem kolaylığı da söz konusudur. Cildin altındaki dokular ısı hasarı nedeniyle kendini yenileme sürecine girer işte bu yenileme sürecinde cilde elastikiyet veren kolajen üretimi de artar. Neticede bu yenilenme süreciyle beraber oluşan değişiklikler cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ulthera Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Ulthera yüz gençleştirme uygulaması; Ultherapy kırışıklık ve sarkma sorunu olan kişilere uygulanabilecek bir yöntemdir. Yaş sınırı olmamakla beraber ileri yaştaki kişilerde sarkma ve kırışıklıkların boyutu ciddi olduğu için bu yöntem yetersiz kalabilmektedir. Genellikle orta yaşlı kişilerdeki kolajen kaybı ulthera ile yapılan tedavi ile yenilenebilen düzeydedir. Bu yaştaki kişiler ameliyat fikrinden bile rahatsız oluyorlar ise ultherapy onlar için ameliyat ile yüz germe estetiğine iyi bir alternatif olabilir. Özellikle 30lu yaşların sonlarına doğru kolajen kaybı ve cilt elastikiyetini yitirmeye başlamıştır. Tam bu dönemde basit ve risksiz bir uygulama ile ideal sonuçlar almak isteyen kişiler bu işlem için ideal adaylardır. 60 ila 65 yaşından sonra cilt sarkması çok daha yüksek düzeyde olacağı için hastaların ulthera ile yüz germe operasyonundan alacağı verim de düşüktür.

ultherapy ile yüz germe

Ultherapy Yüz Germe Sonuçları

Ultherapy tek seanslık yüz germe uygulamasıdır. Buna ek olarak olası ultherapy sonuçları ve faydaları şu şekildedir;

  • Boyun ve yüz bölgesindeki sarkmalara karşı cerrahi hiçbir müdahale içirmeyen yegane uygulamadır.
  • Ne tedavi öncesi ne de tedavi sonrası hiçbir özel bakım yapılması gerekmez.
  • Lazer gibi tedavilere göre cildin daha derin tabakalarına girerek etki eder fakat buna rağmen cilt yüzeyinde hasara neden olmaz.
  • 3. ayda etkileri maksimum düzeyde belirgin olur ve bu etkiler birkaç yıl daha devam eder.
  • En fazla bir saat süren bu uygulama sonrası hasta normal hayatına hemen dönüş yapabilir.
  • Anestezi içermeyen bir uygulamadır ve acısızdır.
  • Ulthera göz çevresi için de uygun bir işlemdir. Ulthera ile göz çevresi sıkılaşır ve göz kapağı ve kaşlar kalkar.

Ulthera Yüz Germe Şikayetleri

Ulthera cihazı tek seansta ameliyatsız yüz germe işlemi veolduğu için risklerin ve yan etkilerin yok denecek kadar az olduğunu belirtmeliyiz. Ulthera cilt yüzeyine zarar vermez ancak işlem esnasında çok hafif bir kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık ise işlemden birkaç saat sonra geçmiş olacağı için göz ardı edilebilir. Buna ek olarak bazı hastalarda hafif bir şişme ve hassasiyet oluşabilir. Ulthera işleminin tüm bu yan etkileri minimal düzeydedir ve kısa sürede kendiliğinden geçer.

Ulthera Yüz Germe Fiyatları

Ultherapy yüz germe fiyatı uygulama yapılacak bölgeye ve süreye göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Hastaların en çok merak ettiği konuda işlemin ne kadar mal olacağıdır. Ulthera fiyatları uygulamanın yapılacağı yere, hastanın ihtiyaçlarına ve hekimin tecrübesine göre değişiklik gösterir.


Sorunuz mu var?
Uzmanımıza sorun